تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی گروه مـدیـریـت

شما دوستان عزیز میتوانید موضوعات خود را از جستجوی پایگاه پیدا کنید - بالای سایت

 

 

هدف ها انرژی لازم برای حرکت چرخ زندگی را تامین می کنند . اگر هدفها از میان بروند ، جایگزین شوند و یا بدتر از همه ، مردود شمرده شوند، مدیران همه انگیزه های خود را برای یادگیری یا تغییر از دست خواهند داد.هدفها ی یک مدیر باید مبتنی بر هدفهای گروه ، سازمان و اجتماع و در راستای نیازها و قابلیت های خود و زیر مجموعه اش باشد


هدف ها انرژی لازم برای حرکت چرخ زندگی را تامین می کنند . اگر هدفها از میان بروند ، جایگزین شوند و یا بدتر از همه ، مردود شمرده شوند، مدیران همه انگیزه های خود را برای یادگیری یا تغییر از دست خواهند داد.هدفها ی یک مدیر باید مبتنی بر هدفهای گروه ، سازمان و اجتماع و در راستای نیازها و قابلیت های خود و زیر مجموعه اش باشد . او هیچ گاه نباید اهدافی کاملا شخصی و مغایر با منافع مجموعه اش برگزیند.


البته گاهی این وسوسه برای مدیر وجود دارد که هدف های خود را بر دیگران ، بخصوص زیردستان اعمال کند و اولویت های مورد نظر خود را بر همه تحمیل کند که در این صورت شاید در ظاهر دیگران هم اطاعت کنند، اما تغییر اساسی روی نخواهد داد و در حقیقت استراتژی او به شکست منجر خواهد شد . اگر خواهان تغییر راحت و سنجیده هستید ، باید چرخ یادگیری شخصی خود را به حرکت درآورید .برای خودتان ، فضا ،مقصود، هدفی برای رسیدن و پرسشی برای پاسخ دادن ایجاد کنید .انجام پاره ای تمرینات به شما در رسیدن به این مقصود کمک می کند.http://irtci.com/1390/43/Back-icon.png تمرین یک


روی یک صفحه کاغذ، خطی رسم کنید که زندگی شما را از ولادت تا مرگ نشان دهد. جایی را که اکنون در آن قرار دارید ، با یک ضربدر روی این خط مشخص کنید.لحظات کوتاهی درباره آن بیندیشید .این تمرین دقیق نیست و صرفا برداشتی کلی به دست می دهد .اغلب مردم خطی می کشند که چیزی به یک خط در یک نمودار است .( قبل از آن که بقیه مطلب را بخوانید ، خط خود را بکشید .)


خطی که ترسیم می شود ، در طول زمان بالا و پایین می رود .اما این بالا و پایین رفتن ها نشانه چیست ؟ پاسخ به این سوال مطلبی است در ارتباط با اولویت های شما در زندگی و آن اولویت ها را به شما ارائه خواهد کرد. علامت ضربدر را کجا گذاشته اید؟ جای ضربدر، گویای چیزی درباره آن بخش از زندگی شماست که احساس می کنید پیش رو دارید و زمانی که احتمالا به سن و دوره خوب اختصاص دارد. آیا این خط در انتها به سمت بالا می رود یا به سمت پایین ؟ پاسخ به این سوال نیز مطالبی درباره اندیشه های پنهان شما در مورد آینده ارائه خواهد کرد.بیشتر مردم به شیوه های مختلف ، در این باره احساس خوشی دارند و انتهای خط خود را به سمت بالا می کشند.


http://irtci.com/1390/43/Back-icon.png تمرین دو


پنج چیز را که دوست دارید ، ظرف سه سال آینده به دست آورید ، فهرست کنید.با اندکی تفضیل توضیح دهید که این دستاوردها را چگونه می توان سنجید یا چگونه قابل مشاهده است و سپس اقدامات عملی لازم برای آغاز حرکت به منظور وصول به انها را مشخص کنید. این عمل نیز نوعی به حرکت درآوردن چرخ یادگیری و ایجاد تغییر آگاهانه است . انجام کاری که مدنظر داریم ، وقتی بدانیم به دنبال چه چیزی هستیم ، به طرز شگفت آوری آسان است . اگر تغییر را به مثابه یادگیری تلقی کنیم -یادگیری به تعبیری از آن نوعی که به آن کنترل داریم و خواستار هستیم - نه تنها چندان دشوار نِست ،بلکه هیجان انگیز و لذت بخش است . کسانی که عاشق یادگیری هستند، به زندگی عشق می ورزند.برای آنها تغییر نه مشکل آفرین است و نه تهدید تلقی می شود، بلکه صرفا یک فرصت هیجان انگیز است .اما این عمل مستلزم آن چیزی است که می توان آن را نگرش ذهنی مثبت نامید.


   .ارسال نظرات () نویسنده: مجتبی عباس زاده جهرمی 1391/09/10

آخرین مطالب

» چارت سازمانی بانک ملی ایران .
» چارت سازمانی بانک انصار .
» چارت سازمانی شرکت لیزینگ امید .
» چارت سازمانی شرکت پارس مسکن الوند .
» چارت سازمانی بانک قرض الحسنه رسالت .
» چارت سازمانی بانک سامان .
» چارت سازمانی پست بانک .
» چارت سازمانی بانک دی .
» چارت سازمانی بانک رفاه .
» چارت سازمانی بانک حکمت ایرانیان .
» چارت سازمانی بانک سپه .
» چارت سازمانی بانک ملت .
» چارت سازمانی بانک صادرات ایران .
» چارت سازمانی بانک مسکن .
» چارت سازمانی بانک گردشگری .
» چارت سازمانی بانک توسعه و تعاون .
» چارت سازمانی بهزیستی کشور .
» چارت سازمانی بازنشستگی کشوری .
» چارت سازمانی آموزش فنی و حرفه ای .
» چارت سازمانی شركت ملی گاز ایران .
» چارت سازمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات .
» چارت سازمانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی .
» چارت سازمانی مدیریت امور دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس .
» چارت سازمانی وزارت صنعت معدن و تجارت .
» چارت سازمانی ثبت و احوال .
» چارت سازمانی وزارت راه و شهر سازی .
» چارت سازمانی وزارت بازرگانی .
» چارت سازمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی .
» چارت سازمانی شرکت مخابرات استان فارس .
» چارت سازمانی اداره کل تربیت بدنی .
 
000000000000000 00000000000000 000000000000000

نظرسنجی

به دسترسی مطالب مورد نیاز چه امتیازی میدهید ؟درباره ما

گفتگوی زنده با مدیر پایگاه

ثبت نام دریافت مطالب روزانه

آمـار و پیج رنگ

.